top of page

5 IETEKMĒJAMI FAKTORI CEĻĀ UZ JAUNU DARBU

Iepriekš uzzinājāt informāciju par 5 neietekmējamiem faktoriem darba meklējumos, savukārt uz faktoriem, kas atrodas mūsu paša ietekmes zonā, vēlams vērst īpašu uzmanību.


Tie ir iekšējie faktori, kurus var apzināti izvērtēt un mainīt, paaugstinot savas likmes jauna darba meklējumos. Argumentēta pārliecība par sevi darba sarunās noteikti ir spēcīgs ierocis darba meklētāja arsenālā, tādēļ tālāk minētos faktorus ir vērtīgi apzināties un laikus pie tiem piestrādāt.


Pieci iekšējie faktori veiksmes palielināšanai darba meklējumos


ATTIEKSME


Ikviens var ietekmēt savu attieksmi, lai to ar pārliecību paustu vajadzīgajā brīdī. Skaidri definēts nolūks attiecībā uz saviem profesionālajiem mērķiem kārotajā amatā, ir apliecinājums darba meklētāja nopietnai attieksmei pret iespējamo darbu uzņēmumā. Arī argumentācija par sevi kā nopietnu amata kandidātu, to kādā veidā iepriekš iegūtās zināšanas un prasmes būs ieguvums uzņēmumam, parāda pārdomātu un nopietnu darba meklētāja attieksmi pret potenciālo darba vietu un pienākumiem tajā.


NODOMS


Precīzāk formulējot – iekšējais nolūks. Tā ir katra iekšējā balss – klusa, čukstoša. Tas ir sirds aicinājums, patiesais iemesls, kādēļ sevi piesaki šim amatam – ne tikai tādēļ, lai saņemtu algu, bet - vēl kāds dziļāks iemesls. Ir svarīgi sadzirdēt šo savu iekšējo balsi un to profesionāli noformulēt, lai šo nodomu varētu izteikt darba pārrunās. Tas atklās tavu dziļo motivāciju, ne tikai formālo, prātā radīto. Tā ir vērtība, ko novērtēs tie darba devēji, kuriem darba vide un personāls ir nevis vienkārši vienības un cipari, bet īpašs kolektīvs īpaša darba radīšanai.


IZAUGSME


Esi gatavs augt profesionāli, padziļinot esošās zināšanas. Esi elastīgs savā izaugsmē, noslīpējot prasmes līdz izcilībai un apgūstot jauno, kā arī iepazīstot uzņēmuma specifiskās vajadzības. Nekavējies detalizēti izzināt pirmos attīstības posmus: kā notiek piemērotības noteikšana, kas gaidāms jaunajā amatā pirmajā nedēlā, kā notiek pienākumu apguves procesi un kādi rādītāji tuvākajā periodā jāsasniedz. Ja darbinieki ir ar vēlmi virzīties savā izaugsmē un attīstīties profesionāli, iekšējā rotācija projektu ietvaros vai apmācības ir viens no uzņēmumu veiksmes stūrakmeņiem.


INTERESE


Nekautrējies paust ieinteresētību un izrādīt uzmanību par tiem procesiem un faktoriem, ko vēl nezini vai neizproti. Tas palīdzēs, vadoties pēc saviem iekšējiem vērtību kritērijiem, pašam izprast savu atbilstību un piemērotību amatam. Uzzinot darba vietas vērtības, vienmēr ieteicams izanalizēt, cik daudz tās atbilst tavām paša vērtībām un cik tālu esi gatavs piekāpties tām vai iziet uz kompromisu. Ilgtermiņā tam var izrādīties kritiska nozīme par labu darba vietai.


IESAISTE


Parādi savu atvērtību un interesi būt daļai no esošās vides un kolektīva, iesaistīties tajā un sniegt arī savu artavu. Būtiski ir paust savu nostāju un gatavību, jau vēlāk precizējot, vai tās ir uzņēmuma iekšējās vai ārējās aktivitātes. Lai pārliecinoši sevi šai jautājumā pārstāvētu pārrunās, ieteicams iepriekš sagatavoties, izpētot informāciju par uzņēmumu un tā ārējām iniciatīvām.


Katrs no šiem faktoriem ir punkti, ko nereti vērtē darba devēji. To skaļi nestāsta, taču kritērijos to piefiksē, par tiem runā lēmēj personas. Ir vēl virkne citu faktoru, taču sākt ar šiem, būsi jau soli tuvāk darba piedāvājumam. Esi lietpratīgs darba meklētājs un izvērtē šos faktorus savos darba meklējumos.


Rudīte | VIP CV

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page